Тешка сообраќајка во Пинтија, усмртен пешак


Седумдесет годишен човек загина утринава откако во него удрило комбе во скопки регистерски таблички.

Несреќата се случила на булеварот „Борис Трајковски“ во Пинтија, кога комбето удрило во пешакот Живоин К. кој со тешки повреди бил пренесен во Ургентниот центар, каде лекарите за жал, не можеле да го спасат неговиот живот.

На местото на несреќата полицијата извршила увид.policiska-lenta4-640x480

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1