Страшна сообраќајка во Битола – еден загинат


Четириресет и шест годишниот битолчанец Благојче П. го загуби животот вчера попладнево во сообраќајна несреќа која се случила во Битола.policija-skopje1-540x320

Од полицијата информираат дека до несреќата дошло при судир на мотоцикл Јахама кој го управувал Благојче и автомобил Матиз кој го возел 22 годишниот З.В. од Битола.

Благојче со тешки повреди бил итно пренесен во клиничката болница во Битола каде околу 19:30 часот им подлегнална повредите.

Полицијата на местото на несреќата извршила увид, а телото на починатиот е предадено на обдукција.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1