Деновиве ви е лошо – Главоболки и болки во колената, грбот и на вратот – ЕВЕ ЗОШТО


Главоболки и болки во колената, грбот и на вратот се симптомите што може да ги почувствуваат метеоропатите денеска, во утринските часови.

Според Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР), поради променливото време, претпладне кај почувствителните лица можна е појава на општа слабост и чувство на тежина во главата, додека во попладневните часови болките од ревматски карактер и од артритични промени ќе бидат поинтензивни.

glavobolka

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1