3 вежби со кои ќе имате затегнато лице (Видео)


Ви претставуваме видео со неколку фантастични вежби за одржување на тонусот на мускулите на лицето.

Во првата вежба треба да ги подигате веѓите и да го збрчкате челото. Со тоа ја зголемувате циркулацијата на тој дел од лицето и помагате кожата долго да остане затегната.hitportal-vezbi-z-lice-260x165

Во втората вежба се лутите – ги грчите мускулите на носот и пределот околу очите. Оваа вежба го одржува тонусот на мускулите на средината на лицето.

Масирајќи ги образите со кружни движења на раката ја ослободувате вилицата од напнатост и ја затегнувате кожата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1