38 год жена избодена од мажи облечени во полициски униформи кај Стенковец


nozВо близина на Стенковец нападната 38 годишна жена.

Се работи за 38-годишната Е.Б. која била избодена од двајца непознати мажи, облечени во полициска униформа.

Откако автомобил марка Голф ја претекнал, се препречил пред Шкодата, по што од возилото излегол непознат маж со нож. Тој веднаш ја нападнал жената избодувајќи ја во левата нога, по што си заминал.
Жената е пренесена во болница, каде што и се укажува лекарска помош.
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1