39 годишен штипјанец починал од струен удар дома


39 годишен штипјанец починал од струен удар работејќи со апарат за заварување.zavaruvanje

МВР информира дека вчера  година околу 19,30 часот во КБ-Штип бил донесен Џунај С.(1975) од Штип, кој починал од здобиени повреди од струен удар, работејќи со електричен апарат за заварување во сопствената куќа. Увид на лице место извршиле ЈО и екипа од СВР-Штип.

По наредба на ЈО телото на починатиот е оставено на семејството за погреб.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1