40 годишна наставничка во Белград починала пред своите ученици


На наставничка во српското основното училиште „Мирослав Антиќ“ вчера и се слошило на час и веднаш починала, опкружена со ученици кои останале во шок.

brza pomos belgrad srbija bolnica

Беше прекрасна жена. Децата ја обожаваа, син ми веднаш ми се јави, беше видно потресен и плачеше, вели Александар М. татко на дете кое било таму во моментот на несреќата.

Тој напоменува дека децата врескале и не знаеле што и се случува, барале помош.

Наставничката имала околу 40 години, а и се слошило за време на вториот час, на кој имало 30 ученици.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1