5 загинати и 2 тешко повредени – сообраќајка во Битола


zaginaaВчера околу 21:00 часот кај Лознани битолско се случи тешка сообраќајна несреќа во која пет луѓе загинаа, а двајца патници се тешко повредени и се пренесени на клиниката во Битола на одделението за интензивна нега.
Од СВР Битола ја потврдија информацијата. Незгодата се случила на новиот пат Битола- Прилеп.

Од СВР Битола потврдија дека во сообраќајната несреќа има и загинати и повредени, но се уште нема официјални информации за тоа како дошло до незгодата

До несреќата дошло нешто по 21 часот, при судир на две возила за кои неофицијално се дознава дека биле со скопски и крушевски регистарски таблички.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1