6 дена играл Call of Duty – го срушил гинисовиот рекорд (Видео)


 

Окан Каја го сруши Гинисовиот рекорд во играње на играта “Call of Duty: Black Ops 2” играл 135 часа и 50 минути, што е за малку цели 6 дена.

Тој правел по 10 мин пауза на секој час, а преставниците на гинисовите рекорди му дозволиле да ги собира па да ги искористи паузите одеднаш, па момчето можело и да поспие неколку часа.

,, Рацете ми се грчеа и постојано менував бандажери, но бев решен. Изјавило момчето.

Окан е од Сиднеј, Австралија. Претходниот рекорд бил 120 часа и 7 минути.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1