7 деца, 15 внучиња и седум правнуци – Ова се најстарите младенци во светот (Видео)


Кога Џорџ Кирби и Дорин Лаки се венчаа во јуни, тој имаше 102, а таа 91 година. Со тоа станаа најстарите младенци во светот28042015122221_kirby_3279747b

Овие Британци се запознале во 1988 година и заедно живееле 25 години. Имаат седум деца, 15 внучиња и седум правнуци.

– Не клекнав на едно колено, бидејќи мислам дека немаше да можам да станам – опишува младоженецот како ја запросил својата невеста.

Двојката живее во хотел, во источен Сасекс и планираат да останат заедно до крајот на животот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1