Аеродром и Ново Лисиче цел ден без вода


Голем дефект ја остави без вода населбата Аеродром уште синоќа.

Од „Водовод“ велат дека дефектот на булеварот Видое Смилевски – Бато, на раскрсницата со булеварот Србија, каде без вода е високата зона во Аеродром и Ново Лисиче, ќе биде отстранет по 15 часот.

Пукната е цевка Ф400, се работи интензивно на санирање на дефектот.

„Се очекува да се санира дефектот до крајот на работното време, околу 15.30 часот“, соопшти „Водовод“.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1