Аеродромци денес без вода


90718_voda-iz-cesme_fПоради изведување на водоводен приклучок на булеварот Видое Смилевски – Бато бр. 2, корисниците овој објект, како и Поштата, Тедико Маркет и околните објекти  ќе имаат прекин во снабдувањето со вода, соопшти Регионалниот центар за управување со кризи.

 

Водоснабдувањето ќе биде во прекин од 08:30 часот до завршување на приклучокот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1