Ахмети: Бидна!


Бидна! Вака лидерот на ДУИ Али Ахмети на својот Фејсбук профил го означи завршувањето на процесот на Договорот од Преспа во Собранието. Очигледно е задоволството на Ахмети од успешно спроведените усавни измени, барем ако се суди од фотографијата приложена на Фејсбук.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1