Ахмети до Заев: Владата нема никаква одговорност


Ахмети на денешната средба со Заев му порачал дека единствената одговорност е во Европската Унија и дека во владата немаат никаква одговорност, пренесуваат од ТВ 24.

Според неофицијални информации, ова била пораката на Ахмети до Заев.

Тој семта дека не треба да има оставки, туку да продолжат со реформите.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1