Ахмети: Нeма лошо да нема граници меѓу Македонија, Косово и Албанија


Сигурни сме дека нашата визија, нашиот концепт е концепт на просперитет, на зближување и помирување.

ahmeti_664262149Работиме за поголема слобода, поголема демкоратија, на зближување и соединување меѓу народите, за стандардите кои ги воспоставува Европа за остранување на границите, рече Ахемти на митингот во Куманово

Според него, ништо лошо нема да им се случи на граѓаните во Македонија, Косово и Албанија ако се отстранат границите, луѓето ќе можат слободно да се движат ќе се овозожи слободна размена на стоки.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1