Тачи: На Груевски му реков – држи ги зауздани ДУИ, оти на 27-ми ќе се случи голема беља!


„Прашуваат зошто се сретнав со Груевски? Се сретнав за да му кажам: ти си нивен газда и држи ги зауздани, бидејќи на 27-ми ќе се случи голема беља.

taci menduhТоа беше причината за оваа средба. Повторно продолжуваат да прашуваат дали ќе бидеме во Владата? Од неделата почнаа да им даваат инфузии на нивните орди. Нема да бидете вие, некој друг ќе биде во владата – ДПА, која го има мандатот од народот, која ја ужива поддршката на народот“, рече лидерот на ДПА, Мендух Тачи, на изборен митинг.

„Ние не сме за беља, одговори ДУИ одговори на ваквата реторика на Тачи.
Абдулаќим Адеми, вели дека Тачи ќе ја добие казната за ваквата реторика од албанските граѓани на 27 април, како што била казнета и на изборите во 2008 година.
Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1