Ајкула паднала од небо на голф терен (Видео)


Работници на голф клубот  “San Huan Hils” на југот на Калифорнија биле запрепастени кога на теренот од небото паднала ајкула.

Беспомошната ајкула имала неколку убодни рани кои најверојатно ги добила од птица грабливка, која ја извлекла од океанот, кој е оддалечен осум километри. Работниците и пружиле прва помош и ја вратиле во водата.

,, кога ја спуштивме во вода едно време не мрдаше, но потоа замавна со опашот и отплива, вели директорката на клубот Melisa Makormak

Малата леопард ајкулата била долга 60 сантиметри и тешка околу еден килограм

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1