Ако зборувате Албански поевтин паркинг ??? – ФОТО


 

На паркингот кај градската болница скандалозна табла. Ако зборувате Македонски, е една цена, а на Албански напишана друга цена???

На Македонски чини 35 денари – а на Албански 30 денари. разлика и во месечната цена за паркинг – на Албански е 2000 а на Македонски 3.000 денари. Фотографијата е сликана од граѓанин, а веднаш се прошири на социјалните мрежи.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1