Ако ги имате овие 10 динари, ВЕДНАШ може да ги замените за 8.000 евра!


deset 10 dinari

Се работи за банкнота од 1885 година, за која колекционерите велат дека може да добиете од 3.000 до 8.000 евра. Банкнотата е вредна затоа што е многу ретка.

dinari

Голем дел од овие банкноти биле повлечени од употреба, а дел од нив се изгубени. Затоа десетдинарката е вистинско мало богатство. 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1