Ако имате лоша слика на ТВ деновиве не вртете во кабелска – сонцето е виновно


 

Соларна активност ќе влијае на илјадници претплатници на услугите на кабелските телевизии во период помеѓу Четврток и 12 октомври.

Велат дека пречките не би биле долги и би траеле неколку минути
Ако вашиот ТВ прием е со нејасен звук, кој доцни, а сликата лоша, во следните неколку дена, не обвинувајте ги веднаш вашите кабелски компании – обвинете го сонцето.

Вакви бури се случуваат во текот на пролетта и есента, кога сончевото зрачење се меша со сателитските сигнали, изјавил Метју Темплетон од Американската асоцијација за набљудување на активностите на сонцето.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1