Ако јадете сирење не го гледајте видеово – фабрика затворена, вработените се капеле во млекото


Полицијата и санитарната инспекција затвори фабрика за сирење во Сибир поради кршење на санитарни прописи – вработените се бањале во млекото од кое подоцна се правело сирењето!!!

451057_sir-mleko_fСудот се очекува да одлучи дали ќе биде донесена административна суспензија за компанијата – јави Итар тас.

Инспекцијата ја наредила контролата на фабриката откако на интернет се појавила снимка од млади луѓе како се капат во казани со млеко.

Артјом Романов, вработен во фабриката кој ги поставил видеата и фотографиите на интернет, напишал дека со тоа млеко потоа се правело сирење!!!

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1