Ако пушите во бременоста поголеми се шансите детето да ви биде хомосексуалец ?!


Најновото истражување покажува дека трудниците кои конзумираат алкохол или пушат за време на бременоста имаат големи шанси нивното дете да е хомосексуалец. Исто така жените кои се под стрес за време на бременоста имаат поголеми шанси нивното дете да биде геј.

trudnica-1332422947-138332Животниот стил на новите мајки влијае на сексуалната определба на нивното неродено дете, тврси експертот за неврологија Дик Сваб.

„Бремените жени кои се изложени на стрес би можеле да родат дете кое ќе биде хомосексуалец поради нивото на хормонот за стрес – кортизол кој влијае на сексуалните хормони на детето“, тврди тој.

Дик Сваб вели дека сексуалноста на детето се одредува уште во стомакот на неговата мајка, а не како што многумина тврдат дека тоа е личен избор и начин на живеење.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1