Ако снема струја а немате свеќи – еве што може малку да помогне


boickiteДали некогаш се случило да ви снема струја, а вие дома немате свеќа?
Еве што ќе ви помогне да добиете светлина!
Верувале или не, масните восочни боички кои децата ги користат за боење се одличен извор на светлина!
Запалете една боичка. Една масна восочна боичка гори до 30 минути!
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1