Активистката Моника Ристеска осудена на 2 години условна казна


Активистката Моника Ристеска денеска на првото судско рочиште беше осудена на две години условна казна за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

Таа призна вина и посочи дека се кае.

Условната казна од 2 години затвор ќе ѝ се изрече доколку во наредните 5 години таа стори друго кривично дело.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1