Албанците почнаа со своето сценарио – инциденти во Македонија и Јужна Србија


Дали Албанците почнаа со своето сценарио за дестабилизација која ќе води се поблиску до остварување на сонот Голема Албанија. Деновиве инциденти и провокации и во Македонија и во Србија.

Луѓе во црни униформи го малтретирале во Тетово – Сведоштвоalbanija

По пукањето во Владата – за што одговорноста ја превзела ОНА/УЧК , следеа луѓе во црни униформи во тетовско кој легитимираа и малтретираа граѓани – се чини само колку да покажат дека се тука. Познавачите велат сценарио кое многу наликува на 2001 кога во Танушевци луѓе во црни униформи почнаа одненадеш да легитимираат македонци, па потоа следеше што следеше.

ОНА ја презеде одговорноста за пукањето кон Влада, цели биле и судот и полицијата

Во јужна Србија исто така провокации. Градоначалникот на Бујановац побара припојување на јужна Србија кон Косово.

Јонуз Муслиу бара од Владата на Србија, борците на ОВПМБ да добијат статус на борци, како и право на општините кои се на југот на Србија да се припојат кон Косово.

 

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1