Алберт Ајнштајн се појави на Алпите (Фото)


 

Алпинисти забележале карпа прекриена со снег на Алпите која многу наликува на Алберт Ајнштајн. Карпата е откриена на планинскиот врв на австриските Алпи, а фотографиите го обиколија светот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1