Анџелина Џоли нема повеќе да глуми во филмови


Холивудската актерка Анџелина Џоли откри по снимањето на последниот филм, повеќе актерството не и претставува приоритет и има намера да се фокусира на други страсти.

angelina joli– Имав прекрасна кариера и среќна сум што имав можност долго време да го правам она што го сакам. Верувам дека ќе се појавам во уште неколку филмови, но ќе се фокусирам повеќе на насочување и производство и работата на Обединетите нации, рече Џоли.

На прашањето во врска со најавениот филм, во кој наводно треба да глуми заедно со сопругот Бред Пит, Енџи за новинарите изјави дека “се уште не размислувале за тоа”.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1