Андонов: Странскиот фактор сака да ја искористи кризата


„Ние сме совршено свесни дека има странски фактор што сака да ја искористи кризата во Македонија. Тоа се покажа со Диво Насеље и бегалската криза“, рече Оливер Андонов во вестите на ТВ Нова.oliver andonov

Во тој контекст е одлуката на Иванов кој реши да ја прекине внатрешната политичка криза, без разлика на притисоците кои што се во моментов насочени кон него.

Во врска со критиката на еврокомесарот Јоханес Хан, Андонов додаде дека тоа е негов личен став .

„Би порачал дека нашиот евроатлански просперитет не е загрозен од нашата внатрешна ситуација, туку од конкретна земја – членка“.

Целото интервју на ТВ Нова

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1