Анoнимуси со порака до СДСМ: Правите вештачки конфликти за да добиете контрола врз државата


На Jутјуб каналот на светските Анонимуси се појави видео снимка со порака до Македонците, во која се порачува да не се верува во работите кои ги објавува опозицијата, бидејќи така сака вештачки конфликти.

anonimusi

-Зоран Заев, лидерот на опозицијата изјави на прес конференција дека Груевски и шефот на УБК, Сашо Мијалков, организирале прислушкување на над 20.000 лица во период од најмалку четири години, но вистината е, всушност, поинаква. Прислушкувањата на телефони, терористичките напади во Куманово и најновите политички случувања се организирани од Социјалдемократскиот сојуз. Нашата порака до македонските граѓани е иста како пораката на Никола Груевски, односно да не се верува на информациите на опозицијата затоа што тие сакаат да направат вештачки конфликт за да добијат контрола над македонскиот народ, се вели во пораката од светските Анонимуси.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1