Антикорупциска со прекршочни за 28 декани на УКИМ


Антикорупциска комисија ќе поведе прекршочна постапка против 28 декани од УКИМ, бидејќи не доставиле анкетни листови. ДКСК ќе спроведе контроли и на другите универзитети.

Од Комисијата побараа од сите раководни лица да достават анкетни листови затоа што регистерот не бил ажуриран.

На денешната седница ќе бидат разгледани и случаи на судир на интереси и непотизам.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1