Ауди излета на патот Штип-Велес: Повредено семејство со две бебиња


Пет лица, меѓу кои две малолетни деца се тешко повредени во сообраќајка несреќа која вчера попладне се случила на магистралниот пат Штип-Велес.

Од полицијата информираат дека 34 годишниот А.И. од Делчево управувајќи „Ауди А4“, изгубил контрола над возилото и излетал од патот.soobrakjajka 233

Во несреќата тешко повреден е возачот и четворицата сопатници, неговата сопруга А.И.(30), педесет годишната Д.И. и две малолетни деца, од кои момче родено 2015 година и девојче родено 2014 година.

Поради сериозноста на повредите, по укажаната лекарска помош во општата болница во Велес, сите се пренесени во Клиничкиот центар во Скопје. На местото на несреќата извршен е увид.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1