Еве зошто орелот симболот на знамето на САД е секогаш во профил


Дали некогаш сте се запрашале зошто националниот симбол на САД секогаш се прикажува во профил или полупрофил?sad-orel

Се се сведува на една работа – чиста суета, пишува британскиот „Индепендент”.

Ако обрнете внимание на тоа како изгледа белоглавиот орел од напред, ќе сфатите дека многу се разликува од предаторскиот ѕвер кој го краси американскиот пасош.1sad-orel

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1