Авион на „Ер Франс“ принудно слета во Екатеринбург


Драма на небото над Русија. Авион на „Ер франс“ со 300 патници принудно слета на аеродромот во Екатерининбург, откако се расипа еден од моторите. Авионот боинг 737 безбедно слетал на аеродормот во Екатерининбург во централна Русијаairfrance

Авион „Боинг 737“ на компанијата „Ер Франс“ на лет од Сеул до Париз, поради дефект на моторот принудно слетал на аеродромот Колсово во рускиот град Екатеринбург.

Претставникот на аеродромот Дмитриј Тјухтин рече дека во авионот имало над 300 патници, јави ТАСС.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1