Авион се урнал врз комбе со патници – 5 загинати


Најмалку пет лица загинаа, а уште петмина се ранети, откако мал авион се урна врз комбе со патници во јужниот дел на Бразил, информира агенцијата Ксинхуа.

Инцидентот се случил во градот Лондрина, додека авионот изведувал земјоделски работи.

Патниците во комбето биле работници кои во близина граделе автопат.

avion-1444409212-758671-15786

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1