Педофил прегонувал девојчиња: Ги пресретнувал и им покажувал порно снимки


Полицијата во Бањалука уапси маж осомничен за педофилија. Станува збор за Д.А. кој е осомничен дека на различни локации во близина на основните училита „Иво АндриЌ“ и „Алекса Шантиќ“ пресретнал 5 девојчиња при нивното одење или враќање од училиште.devojce pedofil igraliste

Им покажувал порнографски содржини на својот мобилен телефон, ги прашувал за порнографија при што користел вулгарни поими за детска возраст.

Девојчињата, на возраст од осум до 10 години ги пресретнувал од ноември 2013 година, до октомври минатата година.

По извршената криминалистичка обработка, Д.А. извештајот за Д.А. и за стореното кривично дело злоставување, мачење и друго нечовечко и понижувачко однесување е предадено во Окружното обвинителство за натамошна постапка, велат од полицијата во Бањалука.

Како што јавија тамошните медиуми, станува збор за бездомник со благи пречки во развојот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1