Автомобил излетал од автопат кај Велес, едно лице загинато


Едно лице загина во сообраќајна незгода која се случи на автопатот Скопје Велес, веднаш после наплатната рампа кај Велес, кај местото викано Клисура, кога возачот од засега непознати причина изгубил контрола над возилото, јавува Канал 5.patarina veles

Автомобилот излетал во провалија од десната страна на автопатот. Случајни минувачи го пријавиле настанот во велешката полиција попладнево околу 17 часот.

Екипи на СВР Велес и надлежен обвинител неколку часа вршеа увид на местото на несреќата.

Телото на возачот надлежните го забележале надвор од возилото. Во автомобилот со скопски регистерски ознаки немало други патници.

Увидот на надлежните треба да покаже кои се причините поради која се случи истата. Телото на возачот по наредба на јавен обвинител е предадено на обдукција.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1