Баба монструм: Ги убивала бебињата што ги раѓала нејзината ќерка


Криминалистичката полиција од Добој уапси жена од тог град под сомнение дека ги убивала новородените бебиња кои ги раѓала нејзината ментално заостаната ќерка.beba-majke-koja-je-pesacila-9-dana-620x350-34790

Како што дознаваат медиумите од Република Српска, истражителите се сомневаат дека бабата монструм убила три новородени внучиња, кои нејзината ќерки ги родила по односи со три различни мажи кои исто така се уапсени.

Сите осомничени се предадени во надлежност на Окружното обвинителство во Добој, а деталите за случајот се истражуваат.

Неофицијално, уапсената жена е мајка на пет деца.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1