Баба на 78 години за првпат на ролеркостер – Еве како реагираше (Видео)


Риа Ван Ден Бран е баба од Холандија, која желбата да се вози на ролеркостер ја остварила речиси на време, во 78-та година од својот живот.

baba.jpg500Нејзината авантура е дел од кампањата „Првиот пат“, која има за цел на луѓето да им овозможува искуства кои досега не ги пробале.

Pиа во рамките на оваа акција посакала прв пат да патува со авион, а ова возење е припрема токму за тоа.

Погледнете ја возбудата на оваа среќна баба.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1