Баксузна Нова Година: Велчево меанче и изгореното кафуле во Бисер биле на исти сопственик


Велчево меанче и кафулето Кул, кои изгореа во првите два дена од годината се на ист сопственик.

Вчера на сопственикот му се запали кафеаната Велчево меанче, ноќеска во пожар му изгоре и кафулето Кул во скопскиот трговски центар Бисер.

Фото - Прес24

Фото – Прес24

Сопственикот на Велчево меанче кое исто така се запали пред два дена бил ортак со уште едно лице во кафулето Кул.

Вложиле доста средства за да направат пријатно место за уживање и пиење кафе.

Неофицијалните информации кои ги објави Прес24 велат дека греалката го запалила ресторанот по што пожарот се проширил и предизвикал поголема штета.

Во какви околности изгоре кафулето Кул во скопски Бисер се уште утвдува истрагата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1