Бебе џин – мишелинче: Има 8 месеци а тежи 20 килограми (Видео)


Сантијаго Мендоза има само 8 месеци, а неговата тежина веќе достигнала 20 килограми.

Малото момче, кое се смета дека е најдебелото бебе во Колумбија, деновиве беше згрижено од фондацијата „Gorditos de Corazon“ со цел да добие соодветна медицинска помош поради преголемата тежина.

bebe djin

Докторите се загрижени дека поради дебелината кај Сантијаго е зголемен ризикот од многу болести како дијабетес, хипертензија и срцеви заболувања, па веднаш започнале со намалување на тежината без одложување.

Мајката признала дека е виновна за дебелината на Сантијаго, бидејќи секогаш кога плачел, таа го смирувала со храна и млеко.

bebe djin2

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1