Бесплатен паркинг на 1 и 2 јануари на паркиралиштата на ПОЦ


Сите паркиралишта со кои стопанисува јавното претпријатие Паркинзи на општина Центар (ПОЦ) на 1 и 2 јануари ќе бидат бесплатни.

Од „ПОЦ“ информираа дека денеска отворените паркиралишта со кои стопанисуваат ќе работат до 15 часот, а затворените паркиралишта и катната гаража до 18 часот. Шалтерите за издавање на на договори во Дирекцијата на претпријатието ќе работат до 16 часот.

Редовната наплата за паркирање на паркиралиштата на ПОЦ ќе продолжи во четврток на 3 јанаури со вообичаеното работно време.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1