Бесплатно такси до гласачко место во Недела – еве каде да се јавите


taksi komakСо цел да допринесеме за поголема посетеност на гласачките места во Скопје, такси компанијата Комак Комерц одлучи да излезе во пресрет и на сите граѓани кои ќе имаат потреба од превоз до гласачките места да им обезбедиме бесплатен превоз.

Ова стои во соопштението што ни го испрати компанијата.

Бесплатното такси може да го користите во Недела (27.04.2014) на денот на изборите од 08 до 10 часот наутро.

Бесплатен превоз ќе добиете доколку се јавите на телефонот  151-93 – бесплатниот превоз треба да се однесува од домот до гласачко место.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1