Била најубавата жена на светот а сега…(Фото)


Џенис Дикинсон, некогаш најплатената светска манекенка, повторно ги шокираше сите со фотографии кои ги објавила на Инстаграм. Без никакво претерување, Џенис Дикинсон (60) во средината на седумдесеттите била најубава жена во светот, па не е чудно што тогаш атрактивната манекенка е прогласена за првиот супермодел.jenisslik

Но, некогашната убавица веќе не личи на себе. Буквално станала зависна од пластични операции, и додека многумина се чудат во што се претворила,

Џенис се фали со својата опсесија.Секојдневно на својот Инстаграм профил објавува фотографии од брогубројните третмани со ботокс.1jenisslik-480x482 2jenissli-480x478 3jenisslik-480x507

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1