Бившата девојка на Анџелина Џоли се ожени со својата девојка


Поранешната девојка на холивудската ѕвезда Анџелина Џоли, 47-годишната американската актерка Џени Шимизу се ожени за својката долгогодишна партнерка Мишел Харпер, со која е во врска од 2012 година, пренесува „Ју-ес викли“.angelina-jenny

Фотографиите од нивната венчавка беа објавени вчера, а Џени била облечена како маж во црн костум додека нејзината партнерка носела бел венчален фустан.
jenny

Анџелина во една прилика има изјавено дека веројатно би се оженила за Џени да не се омажела за својот прв сопруг Џони Ли Милер.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1