БИВШИОТ НА СЕКА СЕ ЗАКАНИЛ: Ќе ја убие кога ќе излезе, зошто пејачката го сместила зад решетки!


Братучедот на популарната српска пејачка Сека Алексиќ, извесен Зулфо во интервју за српски „Пулс“ открил мрачни детали од животот на музичката ѕвезда. Тој наводно изјавил дека пејачката ја прогонуваат духовите од минатото и тврди дека Сека го измамила својот поранешен партнер за пари, и дека тој поради неа е во затвор.

seka-aleksic– Го измами за пари и му смести 15 години робија. Тој беше голем мафијаш. Се занимаваше со некои работи во кои Сека се вмеша. Таа требаше да се омажи за него. Ги земаа парите Сека за да го сними своето прво цеде. Таа тогаш му рече: „Само да снимам цеде, па потоа ќе правиме свадба“. Го сними албумот, зема 150.000 евра, а потоа си замина. А човекот за кој трбаше да се омажи го накодоши. Таа се раскажала во полиција, и каде стои робата, и така му смести робија од 15 години. Тој уште е во затвор но кога ќе излезе нема да биде добро. Се заколна дека ќе ја убие – раскажал Зулфо за српски „Пулс“.

Покрај другото во интервјуто тој тврди дека има доказ дека Сека спиела со мажи само за пари. Инаку пејачката и нејзиниот братучед од вујко се во семеен конфликт поради имот, а таа во неколку наврати наводно му нудела пари за да не открива нејзини приватни работи за медиумите.

Сека во септември 2010 година се омажи за кик-боксерот Вељко Пиљкиќ со кој беше во врска 2 години, а нивната гламурзна свадба беше прогласена како свадба на деценијата.

Претходно таа беше во петгодишна врска со нејзиниот менаџер Зоран Ковачевиќ.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1