Бизарно: Се сликале со леш (Фото +18)


Кога го откопал покојниот, гробарот ги повикал членовитѕе на неговото семејство со кои ја направи спорната фотографија.

Еден од работниците на шпанските гробишта морал да откопа леш, за неодамна починатата жена да ја стават во заедничкиот гроб, а кога веќе го откопал добил идеа да се фотографира со него.les.jpg500

Кога го откопал телото на мажот кој починал пред 23 години, видел дека тоа е мумифицирано, па ги повикал членовите на семејството на починатите. Фотографијата која ја направиле набрзо стана интернет хит.

Градските власти кога дознале за овој инцидент го суспендирале гробарот додека не спроведат понатамошна истрага.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1