Богати туристки доаѓаат во Македонија за да имаат „романса со локални момчиња“


Македонија е една од земјите во која доаѓаат богати туристки поради секс туризам, пишува словенечкиот весник „Финанце“.

hrvati-skola-striptiz-prostitutka-prostitucija-striptizeta-1343262656-190109Како што пишува весникот во Македонија, Италија, Грција, Шпанија, Турција и Хрватска на богатите туристки им се нуди „Романса со локални момчиња“.

Нудејќи им сексуални услуги на туристките овие момчиња заработуваат за себе но и за своите семејства.

Пред распадот на Југославија како што наведува „Финанце“ многу посакувани биле таканаречените „далматински галеби“, шармери кои преку лето биле постојано присутни на плажите и добивале скапи подароци во замена за сексуални услуги.

Сепак и покрај ваквите пишувања од невладините организации кои се занимаваат со оваа проблематика тврдат дека ваква појава не е забележана во нашата земја, барем не масовно доаѓање на туристки во нашата земја поради сексуални услуги.

Denesen

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1