Боки 13 со возило на Брза Помош изнесен од Обвинителството


Осомничениот Бојан Јовановски во истрагата „Рекет” кој требаше да даде исказ кај обвинителката Вилма Русковска, го изнесоа од гаражата на Обвинителството и го внесоа во возило на брзата помош. Медицинската екипа стигна во 12.30 часот, односно дваесетина минути откако Јовановски го внесоа во Обвинителството.

По 30-ина минути го симнаа по скалите во количка и го внесоа во возилото.

Јовановски попладнево требаше да даде исказ како осомничен во истрагата „Рекет”, но засега нема информација дали воопшто дал исказ.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1