Болно љубоморна: Секој ден го става сопругот на детектор за лаги!


Деби Вуд (42) го проверува својот 12 години помлад сопруг со детектор за лаги, секој пат кога отсуствувал од дома, дури и само на 15 минути

ljubomornaДеби боледува од параноја дека Стив ја изневерува секогаш кога ќе излезе од дома. Да ја убеди дека не е така, тој мора да докаже со тест на детектор за лаги. И тоа не е се – Деби редовно му го проверува мобилниот и мејловите, а забрането му е да гледа телевизиски програми во кои има згодни жени.

Меѓу прашањата на кои Стив одговара со дететктор, се и дали флертувал со продавачката од која утрото купувал леб!

Стив признава дека не му е лесно, и дека понекогаш од нервоза кога ќе го стави детекторот му чука силно срцето, па излегува дека нешто излажал. Но, смета дека Деби е вредна за маките низ кои го тера да помине.

Деби живеела во САД 10 години, а во Лондон се вратила поради скршено срце. Лекарите нејзината состојба ја дијагностицираат како болест – таа боледува од синдромот Отело, болна љубомора и параноја дека партнерот е подготвен да изневери.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1