Борис Јелцин се жени со српска манекенка


Српската манекенка Тамара Лазиќ наскоро ќе се мажи со внукот на првиот претседател на Русија, Борис Јелцин, кој името го добил по неговиот дедо.Како што пренесуваат руските медиуми заљубената двојка моментално е на одмор и ужива во друштво на рускиот милијардер Роман Абрамовиќ и неговата девојка. Одморот го користат и за да направат планови за венчавката која треба да се случи оваа година, пренесуваат руските медиуми.vnuk jelcinj

 

Тамара и внукот на јелцин во врска се две години, а прв пат во јавност се видени заедно во Монако.

 

Згодната манекенка на пошироката јавност и е позната по кампањата за долен веш која ја сними со светскиот топ модел Ирина Шајк.jelcinj2

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1